Blog

Wakacje – Tajlandia

Wakacje – Tajlandia

Tajlandia to moje ukochane miejsce, trzykrotnie byłam w Krainie Uśmiechu i zamierzam tam jeszcze wrócić. Przepyszne (i tanie!) jedzenie, przepiękne krajobrazy, światowej klasy zabytki, masaże na każdym kroku, cudowne plaże, setki wysp i najważniejsze – sympatyczni mieszkańcy, a to wszystko tworzy wspaniały klimat, który trudno opisać.

Więcej
Wakacje – Meksyk, Belize, Gwatemala

Wakacje – Meksyk, Belize, Gwatemala

Dokładne zwiedzenie tak ogromnego kraju, jakim jest Meksyk, w ciągu 2-3-tygodniowych wakacji, to zadanie bardzo trudne. Ale warto spróbować, bo kto był w Meksyku choć raz, na pewno podzieli moje zdanie, że to kraj niezwykły. Widziałam tyle stanowisk archeologicznych, że nie jestem w stanie ich wymienić. Moim ulubionym zdecydowanie zostało Palenque – przepięknie położone na wzgórzu, wśród lasów, rzek i wodospadów.

Więcej
Kitesurfing – gdzie się uczyć, jakich miejsc unikać?

Kitesurfing – gdzie się uczyć, jakich miejsc unikać?

Kitesurfing – gdzie się uczyć, jakich miejsc unikać? Kiedy już spotkasz innego kitesurfera albo kandydata na potencjalnego kitesurfera (bo właśnie taki osobnik zaczyna i bierze swoje pierwsze lekcje) w pięknych okolicznościach przyrody – na spocie po super sesyjce na wodzie, czy wieczorem przy drinku podziwiając zachód słońca na plaży, czy też w zdecydowanie mniej pięknych okolicznościach przyrody – taszcząc ogromnego quivera z sprzętem na lotnisku, po krótkim jak to mówią Anglicy „small talk” ZAWSZE pada to pytanie – „Jak długo już pływasz?!”

Więcej
Wakacje – Kuba

Wakacje – Kuba

Kuba to oczywiście przepiękne plaże, takie jak na półwyspie ze słynnym Varadero, w którym niegdyś wypoczywali znani tego świata, m.in. Al Capone, czy rajskie wysepki Cayo Santa Maria i Cayo Coco. Jednakże piękne plaże ma do zaoferowania wiele zakątków świata, ale taki klimat i atmosferę znajdziemy tylko na Kubie.

Więcej
Wakacje – Kenia

Wakacje – Kenia

Niesamowite widoki – bujna roślinność, biały piasek i lazurowe morze, przemili ludzie. Dla mnie największą atrakcją wypoczynku były wszędobylskie małpy, które panoszyły się na terenie hotelu. Obserwowanie ich wyczynów zastępowało inne atrakcje. Jeżeli ktoś oglądał choć jeden odcinek programu „Małpi gang”, to wie o czym mówię. Tutaj mamy wersję live – małpy podkradają jedzenie z talerzy, siedzą na leżakach, przeglądając zawartość toreb plażowych, zaglądają przez szybę do naszych pokoi, a wszystko robią z niezwykłym sprytem i pomysłowością.

Więcej
Wakacje – Dominikana

Wakacje – Dominikana

Dominikana, a w zasadzie Bavaro Beach na słynnym wybrzeżu Punta Cana, od lat zdobywa czołowe miejsca w rankingach na najlepsze plaże świata. Gdy pierwszy raz stanęłam na tej słynnej plaży, zrozumiałam dlaczego. Ciągnie się kilometrami, jest szeroka, o białym i miękkim jak mąka piasku, łagodnie opada do morza. Jednak największego uroku dodają jej niezliczone palmy kokosowe, które ją otaczają, a w zasadzie „kładą się” na piasku, tworząc pocztówkowy krajobraz. Czy może być lepsze miejsce na leniwe, beztroskie wakacje?

Więcej
Wakacje – Południowy Wietnam i Kambodża

Wakacje – Południowy Wietnam i Kambodża

Nowoczesne centrum Sajgonu z drapaczami chmur powitało mnie niezliczoną ilością świątecznych dekoracji. Sklepy prześcigały się między sobą, ustawiając ogromne szopki, ruszające się renifery i mikołaje autentycznych rozmiarów. To osobliwe zjawisko, zważywszy, że chrześcijanie stanowią zaledwie 8% ludności.

Więcej